The following students made the second quarter "A" Honor Roll at WDC:

Grade 5

Forest Banh, Kylan Benning, McKenna Brauch, Natalie Brown, Alyssa Carr, Samuel Church, Cooper Damlo, Noah Drange, Addison Fink, Gunnar Goeden, Payton Gravelle, Caleb Hagen, Ava Hall, Chloe Hammes, Karly Haverkamp, Nhu Ho, Lillian Jordan, Claire Kapphahn, Brielle Kern, Leah Kircher, Mari Koone, Matthew Kopp, Benjamin Kreklau, Genevieve Lease, Aubrey Leeseberg, Kaylee Lehmann, Brayden Lenk, Gage Mallak, Kiyanne Maxwell, Naveya McManigle, Jacob McMorrow-Hudson, Leo Petrowski, Chloe Philippy, Morgan Pichardo, Dinico Polan, Shaila Roberts, Madison Schmitz, Logan Seelhammer, Miles Self, Annika Spicer, Nicholas Steinke, Christopher Swanson, Rhyis Udy, Aubrey Walz, Bianca Weber, Ella Wegscheid, Chloe Wehry, Emma Weniger, Isabell Wiegand, Jenna Yglesias.

Grade 6

Joanna Aho, Jayden Doll, McKenna Dunbar, Anna Fiemeyer, Brandy Folkestad, Cambrie Geiger, Blake Haverkamp, Trevin Kern, Isabelle Lehmkuhl, Arynn Lorentz, Grant Nelson, Lydia Oldakowski, Lily Parker, Ashley Pavek, Lily Peterson, Peyton Peterson, Evan Schmidt, Anthony Slipp, Michaela Sneeden, Jack Van Bruggen.

Grade 7

Elsie Anderson, Mason Brauch, Jasmine Buchanan, Montana Carsten, Amber Collins, Carson Davis, Jenna Dykhoff, Addyson Gravelle, Hally Hamby, Megan Hamelau, Cadie Leeseberg, Chloe Leeseberg, Tayton Lehmann, Lexie Lupkes, Amara Neuerburg, Leah Osberg, Maxwell Pichardo, Mari Pulver, Emma Schmitz, Kobe Snyder, Noelle Spicer, Ava Van Bruggen, Jordin Vanourkerk, Jennifer Varela, Broden Vittetoe, Amaya Walker, Braelyn Wegscheid, Austin Wendt, Macy Wynn.

Grade 8

Gracie Ames, Jaxson Brown, Peyton Church, Hannah Dosdall, Katierae Fiemeyer, Macey Goeden, Anna Guo, Libby Hartman, Josiah Kallevig, Simon Kreklau, Isabelle Larson, Brenna Leeseberg, Emily Mitchell, Kelanie Oldakowski, Gunner Olson, Jaeger Pettit, Adam Plautz, Ryann Schmidt, Grant Seelhammer, Brooke Self, Suzanna Sneeden, Seth Stroeing, Brianna Yglesias.

Grade 9

Brandon Adams, Lillian Adkins, Lance Anderson, Jade Benning, Madison Carsten, Haylee Dickey, Madelyn Gallant, Ellie Hale, Emoni Holmes, Evan Lunde, Kayla Meeks, Alexandra Pavek, Charlize Pichardo, Mercedes Schulz, Paige Self, Ella Stroeing, Aiden Sutherland, Dylan Wirth.

Grade 10

Jamie Barthel, Anna Church, Isabel Ellingson, Corra Endres, Grace Gallant, Kendall Godel, Lauryn Gravelle, Andrea Kirckof, Ashley Lepinski, Anna Osberg, Madison Packer, Summer Pettit, Hannah Plautz, Emma Ries, Payton Rondestvedt, Zooey Rousslang, Sierra Sibert, Mikayla Varela.

Grade 11

Ellie Benson, Taliah Brown, Emma Bushinger, Elliot Doyle, Sara Goetze, Owen Guo, John Heppner, Jaden Herr, Joslynn Judd, Ashley Kern, Anton Kreklau, Aiden Larson, Emma Mehl, Myja Nemeth, Hailey Peterson, Teagan Roberts, Nevada Schulz, Kayden Stinar, Corbett Wensmann, Kade Woods.

Grade 12

Alexander Anderson, Paige Barthel, Margaret Carlson, Sean Carlson, Mackenzie Carsten, Eve Collins, Chase Domier, Kennedy Gravelle, Mari Grendahl, Lucas Hinojos, Laura Krause, Bereket Loer, Cole Pearson, Ashley Peterson, Lleyten Pettit, Lexi Pierce, Isaac Ries, Michael Schmidt, Kamea Shreves, Courtny Warren, Logan Wegscheid, Cody Wheeler, Hailey Wiederich, Jasmyn Wood.

The following students made the second quarter "B" Honor Roll at WDC:

Grade 5

Abigail Ames, Addison Ames, Tashaun Anderson, Benjamin Boen, Whisper Boyer, Arrow Colling-Henderson, Logan Davidson, Zoie Ellingson, Nikolai Hagen, Johnathan Hockert, Brooklin Jesuit, Riley Kaufman, Cameron Oie, William Osberg, Riley Plautz, Arbrianna Polan, Deacon Priewe, Jack Rautio, Jayden Rising, Falyn Simon, Zackary Wiederich.

Grade 6

Owen Anderson, Olivia Bettermann, Corabeth Curtis, Jenna Domier, Jada Dykhoff, Kaylee Endres, Talia Erickson, Gracie Horner, Jaydyn Kenney, Alicia Lau, Julia Lunde, Danica Lysdahl, Tori Mallak, Annalyah Martin, Erik McIntyre, Lillian Moench, Grace Nanik, Autumn Nelson, Kennedy Ness, Charles Peterson, Karter Redetzke, Madalynn Reed, Conrad Reinke, Levyn Rousslang, Aiden Schaefer, James Seelhammer, Caleb Shaw, Charli Snyder, Wyatt Sugg, Blake Sundheim, Britta Sweeney, Aaron Toftum.

Grade 7

Mazie Boen, Addison Carr, Vanessa Haataja, Bryanna Kleinke, Brett Larson, Amsale Loer, Allison Morthberg, Ariana Paplow, Danica Pederson, Ashlynn Rieck, Daytin Rohr, William Schmidt, Mason Wiirre, Jenna-Ann Wood.

Grade 8

Elijah Benning, Addison Block, Payton Breuer, Jasmine Erickson, Lyrik Haug, Isabelle Johnson, Kayla Kircher, Faith Koning, Teshome Loer, Caylee Lysdahl, Andrea Malone, Sebastian Martin, Aden McKay, Macie Moore, Ean Nemeth, Cayleigh Oie, Genevieve Pinnella, Alexis Rousslang, Colby Schmid, Samantha Schmitz, Madyx Shreves, Luke Snyder, Bailey Sundby, Alycyn Swanson, Allison Westrum.

Grade 9

Tyson Barthel, Bjorn Brunsberg, Charles Bushinger, Lily Crooker, Danielle Dickey, Koby Endres, Reagan Goldie, Isaac Hamann, Maggie Hegarty, Lane Hoefs, Hailey Kircher, Jack Koranda, Emily Lepinski, Eshetu Loer, Mark Lunde, Grace Matthiesen, Bethany Mitchell, Katrina Moench, Dakota Olson, Dustin Perius, Kathryn Redning, Phillip Ross, James Taggart, Jenna Toftum, Rayna Udy, Amarianna Vinje, Brandon Wheeler, Cole Woods

Grade 10

Grant Baron, Johanna Brunsberg, Kylee Collins, Chad Dickey, Brady Domier, Paulina Duerr, Joshua Dykhoff, Cameron Folkestad, Mason Jordan, Chloe Kapphahn, Fabian Lau, Kaylin Lupkes, Kelly Muckala, Douglas Olson, Lily Roemmich, Codey Wolff.

Grade 11

Laytee Chessor, Ryan Conn, Cole Dunker, Heaven Ecker, Katelyn Gardner, Emma Hinton, Benjamin Keppers, Angela LeComte, Annika Mayer, Madyson Moats, Jack Motschenbacher, Salma Pardo, Benedetta Serra, Zachary Shaw, Kira Sweeney, Allyson Swenson.

Grade 12

Landon Blessing, Casey Bounds, Staci Ellingson, Unessa Flores, Morgan Grangruth, Alyssa Heltemes, Benjamin Johannes, Zachary Meeks, Madison Olson, Robert Olson, Kaylee Ova, Garrett Redning, Michaela Roemmich, Graci Skarka-Hendershot, Mason Snyder, Jayson Young.