The following students made the first quarter "A" Honor Roll at WDC:

Fifth grade

Joanna Aho, Owen Anderson, Jayden Doll, Jenna Domier, Mckenna Dunbar, Kaylee Endres, Keira Falter, Anna Fiemeyer, Cambrie Geiger, Trevin Kern, Isabelle Lehmkuhl, Arynn Lorentz, Julia Lunde, Grant Nelson, Kennedy Ness, Lydia Oldakowski, Lily Parker, Ashley Pavek, Lily Peterson, Peyton Peterson, Jaylana Reger, James Seelhammer, Caleb Shaw, Anthony Slipp, Charli Snyder, Jack Van Bruggen.

Sixth grade

Elsie Anderson, Mason Brauch, Montana Carsten, Amber Collins, Bethany Collins, Carson Davis, Jenna Dykhoff, Addyson Gravelle, Vanessa Haataja, Hally Hamby, Megan Hamelau, Cadie Leeseberg, Chloe Leeseberg, Tayton Lehmann, Lexie Lupke, Lyvia McManigle, Allison Morthberg, Amara Neuerburg, Leah Osberg, Ariana Paplow, Maxwell Pichardo, Mari Pulver, William Schmidt, Emma Schmitz, Kobe Snyder, Noelle Spicer, Ava Van Bruggen, Jordin Vanourkerk, Jennifer Varela, Matthew Wegscheid, Austin Wendt, Mason Wiirre, Macy Wynn.

Seventh Grade

Gracie Ames, Addison Block, Jaxson Brown, Perton Church, Hannah Dosdall, Jasmine Erickson, Katierae Fiemeyer, Macy Goeden, Anna Guo, Libby Hartman, Isabelle Johnson, Josiah Kallevig, Simon Kreklau, Isabelle Larson, Brenna Leeseberg, Teshome Loer, Aden Mckay, Kelanie Oldakowski, Gunner Olson, Jaeger Pettit, Adam Plautz, Lola Pulver, Jesse Reger, Ryann Schmidt, Frant Seelhammer, Brooke Self, Suzanna Sneeden, Seth Stroeing, Alycyn Swanson, Brianna Yglesias.

Eighth Grade

Lance Anderson, Jade Benning, Charles Bushinger, Madison Carsten, Haylee Dickey, Madelyn Gallant, Ellie Hale, Lane Hoefs, Hailey Kircher, Emily Lepinski, Kayla Meeks, Alexandra Pavek, Charlize Pichardo, Mercedes Schulz, Paige Self, Ella Stroeing, Aiden Sutherland, Dylan Wirth.

Ninth Grade

Ezabelle Arroyo-behrman, Jamie Barthel, Anna Church, Kylee Collins, Joshua Dykhoff, Isabel Ellingson, Corra Endres, Camille Fleming, Grace Gallant, Kendal Godel, Lauryn Gravelle, Andrea Kirckof, Ashley Lepinski, Kaylin Lupke, Eric Malone, Anna Osberg, Madison Packer, Summer Pettit, Emma Ries, Lily Roemmich, Payton Rondestvedt, Zooey Rousslang, Sierra Sibert, Mikayla Varela.

10th Grade

Emma Bushinger, Katelyn Gardner, Sara Goetze, Owen Guo, Joslyn Judd, Anton Kreklau, Aiden Larson, Emma Mehl, Jack Motschenbacher, Myja Nemeth, Nevada Schulz, Kade Woods,

11th Grade

Alexander Anderson, Franchesca Bakken, Paige Barthel, Tatiana Bercial De Souza, Margaret Carlson, Sean Carlson, Mackenzie Carsten, Eve Collins, Ana Flavia Coppoli Silva, Kerstin Goken, Kennedy Gravelle, Mari Grendahl, Hunter Hawkins, Lucas Hinojos, Geunchan (Paul) Kim, Laura Krause, Bereket Loer, Zachary Meeks, Madison Olson, Kaylee Ova, Cole Pearson, Ashley Peterson, Lleyten Pettit, Lexi Pierce, Michael Schmidt, Kamea Shreves, Makaylyn Sibert, Courtny Warren, Logan Wegscheid, Cody Wheeler, Hailey Wiederich, Jasmyn Wood, Jayson Young.

12th Grade

Ashley Adams, Eva Baron, Aubree (Jack) Decker, Josie Formanek, Kylee Hopp, Cade Kapphahn, Sopha Kreklau, Alec Larson, Samantha Malone, Abigail Motschenbacher, Kyla Ness, Robert Olson, Maxwell Phillips, Leah Spilman.

The following students made the first quarter "B" Honor Roll at WDC:

Fifth Grade

Hunter Anderson, Gracie Arm, Olivia Betterman, Elizabeth Brown, Corabeth Curtis, Keyanna Davison, Jada Dykhoff, Talia Erickson, Brandy Folkestad, Christina Hanson, Payton Hanson, Blake Haverkamp, Lydia Helmbrecht, Gracie Horner, Jaydyn Kenney, Aubrey Lamphere, Salvador Lopez Arevalo, Tori Mallak, Annalyah Martin, Erik McIntyre, Lillian Moench, Grace Nanik, Autumn Nelson, Mia Nelson, Hayden Olson, Charles Peterson, Ettore Pinnella, Karter Redetzke, Madalynn Reed, Conrad Reinke, Ryan Roberts, Levyn Rousslang, Aiden Schaefer, Evan Schmidt, Kimora Simmons, Michaela Sneeden, Wyatt Sugg, Blake Sundheim, James Szathmary, Aaron Toftum, Kaelyn Van Norman, Hunter Waln.

Sixth Grade

Kaylee Berg, Madyson Beversluis, Mazie Boen, Addison Carr, Gage Flanery, Logan Grangruth, Lance Kaufman, Brett Larson, Kylee Lehmann, Amsale Loer, Adilia Lopez Arevelo. Madison Marthaler-Nash, Katy Muckala, Layla Nelson, Cooper Ness, Jordyn Ostlund, Danica Pederson, Daytin Rohr, Jason Rudrud, Ariana Sargeant, Serenity Shelton, Noah Sibbert, Katelynn South, Broden Vittetoe, Amaya Walker, Devan Wiedrich, Jenna-Ann Wood.

Seventh Grade

Elijah Benning, Payton Breuer, Kieza Chandler, Connor Davidson, Angel Lea Guevara, Lyrik Haug, Faith Koning, Cassandra Lamphere, Madison Lehmann, Andrea Malone, Sebastian Martin, Macie Moore, Ean Nemeth, Cayleigh Oie, Nathaniel Peterson, Genevieve Pinnella, James Reger, Tiera Roggenkamp, Alexis Rousslang, James Schlag, Colby Schmid, Madyx Shreves, Luke Snyder, Bailey Sundby, Aaliyah Walker, Allison Westrum, Carter Worden, Nicholas Wright.

Eighth Grade

Brandon Adams, Lillian Adkins, Tyson Barthel, Jordyn Blaeser, Nickolas Briggs, Lily Crooker, Danielle Dickey, Katie Dolezal, Koby Endres, Isaac Hamann, Maggie Hegarty, Emoni Holmes, Jack Koranda, Eshetu Loer, Evan Lunde, Mark Lunde, Grace Matthiesen, Katrina Moench, Dakota Olson, Jacob Pearson, Kathryn Redning, Phillip Ross, Simon Snyder, Jenna Toftum, Janika Vanourkerk, Brandon Wheeler, Cole Woods.

Ninth Grade

Aidan Allred, Garret Baron, Grant Baron, Destiny Berg, Cole Berglund, Johanna Brunsberg, Chad Dickey, Brady Domier, Mason Jordan, Chloe Kapphahn, Carson Kern, River McQuiston, Douglas Olson, Josephine Pinnella, Hannah Plautz, Matthew Pugsley, Perla Ramirez, Brice Roggenkamp, Oakley Shreves, Garret Swanson, Codey Wolff.

10th Grade

Benjamin Albright, Aaron Baxter, Taliah Brown, Ryan Conn, Elliot Doyle, Heaven Ecker, Jaden Herr, Emma Hinton, Ashley Kern, Brayden Kleinke, Kylie Matthews, Madyson Moats, Salma Pardo, Hailey Peterson, Jackie Rautio, Teagan Roberts, Zachary Shaw, Kayden Stinar, Blake Vittetoe, Corbett Wensmann.

11th Grade

Casey Bounds, Chase Domier, Staci Ellingson, Morgan Grangruth, Alyssa Heltemes, Benjamin Johannes, Chase Nordlund, Cameron Pearson, Alcaraz Regalado Montserrat, Isaac Ries, Michaela Roemmich, Mason Snyder, Joshua Tabery.

12th Grade

Jennifer Baxter-Umland, Justin Dykhoff, Rebecca Erkenbrack, Unessa Flores, Isaac Hale, Wyatt Hamann, Starr Hansen, Josiah Heisler, Jacob Heltemes, Jayden Hendershot, Bailey Kaufman, Nicholas Kine, Kelsey Miller, Adarius Pete, Hanah Rohr, MacKenzie Salge, Colby Schertler, McKenzie Shamp, Braeden Sibert, William Snyder, Devin Sunstrom and McKenna Wangsness.